Maseczkowe testowanie,  Porady

MASECZKOWE TESTOWANIE – BŁĘDY PODCZAS NAKŁADANIA MASECZEK

Prawidłowe nakładanie maseczek do twarzy to klucz do  zadziałania produktu. Często jednak zdarzają się błędy, które sprawiają, że maseczki nie spełniają swojej funkcji. Dlatego dziś chce Wam opowiedzieć o błędach podczas nakłania maseczek oraz o tym jak ich unikać.

 

Maseczki to łatwy i szybki sposób pielęgnacji cery. Maseczki w płachcie, glinki, maseczki kremowe to produkty, które sprawiają, że możemy zafundować skórze działanie dostosowane do jej potrzeb,  bez konieczności wychodzenia z domu do salonów kosmetycznych. Często jednak nie wiemy jak aplikować maseczki, czy jak postępować po jej ściągnięciu. Dlatego mam dla Was 6 chyba najczęściej popełnianych błędów podczas aplikacji maseczek.

 


 

 

 

NIEDOKŁADNIE OCZYSZCZONA CERA

 

Częstym błędem nakładania maseczek tych w płachcie jak i tych kremowych jest to, że nakładamy je na nie dość dokładnie oczyszczoną cerę. Pamiętajcie, że przygotowując cerę do nałożenia maseczek dokładnie oczyścić cerę, i wykonać demakijaż. Brudna cera a dodatkowo składniki zawarte w maseczce?? Jak w takiej konfiguracji maseczka ma prawidłowo zadziałać. Nie może. Dlatego PAMIĘTAJ – DEMAKIJAŻ TO PODSTAWA. 

 

 

NIEDOKŁADNA APLIKACJA MASECZKI

 

To jak będzie działać maseczka na naszej twarzy zależy od tego jak będzie ona zaaplikowana na twarz. Niedbała aplikacja, czyli nałożenie nierównej warstwy produktu, czy niedokładne przyłożenie i dopasowanie jeśli chodzi o maseczki w płachcie sprawi, że produkty będą gorzej się wchłaniać. Niektóre maseczki w płachcie osiadają także ochronne folię. Nie zapomnijcie ich ściągnąć przed aplikacją maseczki, a efekty będą takie jakich oczekujecie.

 

 

 

PRZETRZYMYWANIE MASECZEK DŁUŻEJ NIŻ ZALECA PRODUCENT

 

 

Jak pewnie wiecie, ja rzadko stosuje się do zaleceń producenta jeśli chodzi o czas na który maseczka powinna znajdować się na twarzy. Jednak robię to z umiarem. Stosuję się do zasady, że maseczka w płachcie nie może być sucha na mojej twarzy. Sucha płachta będzie pochłaniać nawilżenie, które na początku miała nam zapewnić maseczka. Efekt więc będzie odwrotny do zamierzonego. To samo tyczy się maseczek kremowych. Gdy maseczka za bardzo wyschnie również może podrażnić skórę i doprowadzić do jej wysuszenia.

 


 

 

NIEDOSTOSOWANIE MASECZKI DO POTRZEB CERY

 

Pamiętajcie, aby przed aplikacją maseczki przeczytać jakie problemy ona ma zniwelować, czy co chcemy osiągnąć nakładając maseczkę. Dostosowanie maseczki do potrzeb skóry to podstawa jej prawidłowego działania. Jeśli nie dobierzemy dobrze maseczki do naszego problemu efekt maseczki będzie zupełnie zły. Często też maseczki zawierają składniki, które mogą nas uczulić, dlatego jeśli macie wrażliwą cerę i podatną na podrażnienia przez różne składniki polecam Wam sprawdzanie składów maseczki.

 

 

WYRZUCANIE PŁYNU W KTÓRYM ZNAJDUJE SIĘ MASECZKA

 

Maseczki w płachcie przeważnie zanurzone są w esencji/płynie, który zawiera składniki takie same jak maseczka. Często wyrzucacie opakowania z resztką esencji . Warto wykorzystać ten płyn na zaaplikowanie go na szyje i dekolt. Możecie ją także zastosować po zdjęciu maseczki, czy jako baza przed nałożeniem maski.

 

 


 

 

MYCIE TWARZY PO ZASTOSOWANIU MASECZKI

 

Maseczkę zawsze nakładamy na oczyszczoną twarz. Pomijając maseczki, które należy zmyć po określonym czasie, twarzy po maseczkach w płachcie nie trzeba myć. Nadmiar płynu, który został na twarzy po zdjęciu maseczki należy wmasować w twarz, szyję i dekolt oraz poczekać aż wszystko się wchłonie, a potem nałożyć pielęgnację.

 

 

Mam nadzieję, że post przypadł Wam do gustu i być może zastosujecie jedną z moich rad. Koniecznie dajcie mi znać, czy macie swoje małe maseczkowe błędy.

 

Pozdrawiam Annapoint:)

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *