PODRÓŻNIK

PODRÓŻNIK KIERUNEK NA WAKACJE -ALICANTE

Sezon wakacyjny rozpoczyna się już niedługo. Hiszpania to kraj do którego uwielbiam wracać. Z kolei Alicante to miasto, które na pewno warto umieścić na swojej liście miejsc do zobaczenia.

 

Alicante to piękne miasto położone na Costa Blanca, gdzie słońce świeci ok. 300 dni w roku. Piękne piaszczyste plaże masa palm i przyjaźni ludzie to wszystko znajdziemy w tym nadmorskim mieście tętniącym życiem przez 24/7. Sama nazwa zobowiązuje bo Alicante to miasto światła.

 

 

Jak dostać się nad słoneczne wybrzeże?

 

 

Samolot to najszybszy i chyba najtańszy środek transportu. Z Polski do Alicante możemy lecieć z: Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska Ryanairem. Na szczęście bilety nie są drogie, a często możecie polować na okazje.

 

 

 


 

 

 

Po przybyciu na miejsce do dyspozycji mamy naprawdę szeroką bazę noclegową. Ja proponuje Wam nieruchomości w Hiszpanii od Ncbhome, , które możecie wynająć na czas pobytu. Jest to wygodny sposób na komfortowe spędzanie wakacji bez hałasów współlokatorów z sąsiednich pokoi. Najlepszą wiadomością jest fakt, że nieruchomość, która wynajmowaliście na wakacje przy przypływie gotówki możecie kupić. To super sposób na to, aby mieć swój drugi wakacyjny dom.

 

 

Po przyjeździe do miasta nogi aż same lgną do zwiedzania. A jest co zobaczyć. W samym Alicante znajduje się kilka punktów must have, ale i w bliskiej okolicy znajdziemy ciekawe miejsca do zobaczenia.

 

 

 

 

1. ZAMEK ŚW BARBARY

 

 

To miejsce, którego nie da się nie zauważyć nie będąc w Alicante. Zamek znajdujący się na górze jest znakiem rozpoznawczym miasta. Na tą średniowieczną budowle dostać możemy się na kilka sposobów i z kilku stron. Dla tych bardziej leniwych można wyjechać windą, której cena to 2,45 euro. My jak i większość zwiedzających weszliśmy na piechotę. Jest to miejsce, z którego rozpościera się piękna panorama na całe miasto.

 


 

 

 


 

 

 

2. EXPLANADA DE ESPAÑA

 

 

Piękna promenada, która biegnie równolegle do wybrzeża na każdym zrobi oszałamiające wrażenie. Została zbudowana z ponad 6 mln sztuk kostki, ułożonej w trzykolorowe fale. Wzdłuż promenady biegną cztery rzędy palm, które oferują cień i piękne tło do zdjęć. Jeśli podczas spaceru zgłodniejecie wzdłuż promenady biegnie rząd restauracji, w których możecie dobrze zjeść oraz podziwiać piękne widoki.

 


 


 

 

 

3. PLAŻA SAN JUAN

 

 

Wsiadając do stacji kolejki po ok. 20 minutach jazdy docieramy do długiej na ok 7 km i szerokiej na aż 85 metrów rajskiej plaży SAN JUAN. Na plaży nie brakuje boisk do siatkówki plażowej, a wzdłuż plaży biegnie deptak, a przy nim masa klimatycznych knajpek w których możemy ochronić się przed słońcem.

 

 

 


 

 

4. WYCIECZKA DO ELCHE

 

 

 

Jeśli masz bzika na punkcie palm to wycieczka do Elche powinna być obowiązkowym punktem pobytu w Hiszpanii. W Elche znajdziecie największy gaj palmowy, który wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W parku możecie spędzić kilka godzin chować się przed słońcem pod liśćmi palm.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Alicante to miasto możliwości i pięknych widoków oraz najpiękniejszych plaż w Hiszpanii. Musicie odwiedzić to miejsce.

Pozdrawiam Annapoint

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *