Porady,  RECENZJE PIELĘGNACJA

SUCHY SZAMPON- JAK GO UŻYWAĆ I CZY WARTO?

Suchy szampon szturmem wdarły się na półki kosmetyczne i do łazienek Polek. Jak je używać i czy naprawdę działają? Tego do wiesz się w tym wpisie.

 

 

Suchy szampon- produkt za pomocą którego odświeżymy swoje włosy u nasady opóźniając proces ich mycia. Suche szampony na Polskim rynku są od niedawna (2013r), ale już zdobyły zaufanie kobiet, zwłaszcza tych zabieganych ceniących sobie każdą minutę.

 

Chyba najbardziej znaną marka tych produktów jest BATISTE. Suchy szampon tej marki to skrobia ryżowa w różnych zapachach, która jest pod ciśnieniem. Aby dostosować produkt do ciemnych włosów i nie pozostawiać na nich białych śladów skrobia czasem zabarwiona jest tlenkiem żelaza na właściwy kolor.

 

 

 


 

 

 

Obecnie na rynku znaleźć można suche szampony, podnoszące objętość, do włosów ciemnych, cienkich, o różnych opcjach zapachowych. Produkty Batiste, które ja preferuję dodatkowo nie zawierają SLS, PARABENÓW, SILIKONÓW ORAZ SOLI ALUMINIUM 🙂

 

 

 

JAK NAKŁADAĆ SUCHY SZAMPON ?

 

 

 

 

To nic trudnego, a do odświeżonych i pięknie pachnących włosów dzielą cię jedynie 3 kroki.

 

  1. WSTRZĄŚNIJ PRODUKT – każdy produkt pod ciśnieniem dobrze jest wstrząsnąć przed użyciem, aby aktywować jego działanie.
  2. SPRYSKAJ WŁOSY – najlepiej podziel włosy na kilka pasm i spryskaj je u nasady. Pamiętaj, aby zachować odstęp ok 20-30 cm. Ilość szamponu dostosuje do swoich potrzeb. Są osoby, którym wystarczy już  mała ilość szamponu, ale Ty możesz potrzebować go więcej.
  3. WMASUJ– po kilku minutach wmasuj we włosy nadmiar produktu, aby stał się niewidoczny i odświeżył włosy. jeśli po wmasowaniu nadal będziesz widzieć produkt na swoich włosach użyj szczotki i wyczesz nadmiar produktu.  Po użyciu szamponu włosy powinny być odświeżone, lśniące i będą pięknie pachnieć.

 

 

 


 

 

 

 

JAK CZĘSTO STOSOWAĆ SUCHY SZAMPON ?

 

 

 

To wszystko zależy od naszych potrzeb. Suchy szampon może być stosowany w codziennej pielęgnacji włosów, ale PAMIĘTAJCIE, aby nie zastępować nim mycia włosów !! To produkt, który ma nam ułatwić życie w sytuacjach kiedy musimy odświeżyć szybko fryzurę, ale nie mamy czasu ich umyć.  Myślę jednak że używanie suchego szamponu co 2-3 dni w celu odświeżenia to optymalna i bezpieczna dla włosów jak i skóry głowy częstotliwość.

 

 

 

 

GDZIE KUPIĆ ?

 

 

 

Na początku dystrybucji produkt był słabo dostępny i relatywnie drogi. Teraz jednak znajdziemy go już w każdej drogerii i sklepie internetowym. Do nas należy jedynie wybór interesującego nas zapachu. Na drogeryjnych półkach znaleźć też można suche szampony w podróżnych 50 ml pojemnościach, która idealnie sprawdzi się podczas wakacji, kiedy po plaży czy dniu spędzonym na zwiedzaniu chcemy wyjść wieczorem,ale nie chcemy tracić czasu na mycie i modelowanie włosów.

 

 

Używasz suchych szamponów?? Jeśli tak to jaka marka jest ci najbliższa?

 

 

 

Pozdrawiam Annapoint 🙂

 

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *