Porady,  RECENZJE PIELĘGNACJA

TRWAŁE USUWANIE OWŁOSIENIA – EPILACJA BIKINI PIERWSZY ZABIEG

Każda z nas marzy o gładkiej skórze przez cały rok. Czy masz dość codziennego golenia nóg? A może nie masz wprawy w woskowaniu?  Jeśli szukasz skutecznej metody, która pozwoli Ci pozbyć się niechcianych włosków na dłuższy czas, depilacja laserowa / epilacja do rozwiązanie dla Ciebie. Co to i jakiemu zabiegowi się poddałam?

 

Epilacja- czyli trwałe usuwanie owłosienia. Jest to metoda dzięki której problem golenia nóg, czuy innnych częsci ciała zniknie na zawsze. Ja zdecydowałam się na zabiegi w INSTYTUCIE KOSMETYKI I MEDYCYNY ESTETYCZNEJ LILI .

Po wygraniu pierwszego zabiegu, podczas Dni Otwartych zdecydowałam się wykupić cały pakiet 6 zabiegów.

Jesteście pewnie ciekawi:  jak wygląda taki zabieg ? Jakie są jego efekty? Czy to boli? Jakie są przeciwwskazania? Ten wpis jest dla Ciebie!

 

Sam zabieg jest dość krótki, ale poprzedzają go konsultacje oraz przygotowanie do zabiegu.

 

 

PRZED WIZYTĄ:

 

 • 24 godziny przed zabiegiem ogól miejsce które poddane będzie epilacji.
 • przez 4- 8 tygodni nie depiluj ani  wyrywaj pęsetą ani woskiem włosków.
 • nie opalaj się w solarium na 4-6 tygodni przed zabiegiem
 • najlepsze rezultaty osiągniemy gdy posiadamy jasną skórę i ciemne włoski.
 • na 3 tygodnie przed zabiegiem zaprzestań stosowania  doustnych ziołowych suplementów na skórę, włosy i paznokcie: np. skrzypovita
 • na 3 tygodnie przed zabiegiem zaprzestań stosowania środków przeciwbólowych

 

KONSULTACJA

 

Każdy zabieg poprzedzają konsultację kosmetologa z pacjentką. Podczas rozmowy kosmetolog dowiaduje się czy, przeprowadzenie zabiegu jest możliwe i czy nie ma żadnych przeciwwskazań. No właśnie, a jakie czynniki dyskwalifikują nas i uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu.

 

 • ciąża i laktacja
 • nowotwory (przebyte)
 • cukrzyca nieuregulowana
 • przyjmowanie leków fotouczulających
 • epilepsja
 • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
 • nie należy opalać miejsc poddanych zabiegowi przed zabiegiem
 • wyrywanie włosków pęsetą, woskiem, czy depilatorem ( wtedy brak włosa w mieszku włosowym spowoduje bezskuteczność zabiegu) należy zaprzestać na ok 4-8 tyg przed zabiegiem
 • rozrusznik serca
 • systematyczne picie ziół, które mają działanie światłouczulające ( dziurawiec, nagietek, mięta, melisa, kozłek lekarski, bergamotka, arcydzięgiel, lubczyk, kminek, biedżeniec, aminek większy.)
 • stosowanie samoopalaczy, bronzerów

 

 

 

ZABIEG

 

Jak już wspomniałam sam zabieg trwa krótko. W INSTYTUCIE LILI zabiegi przeprowadzane są urządzeniem medycznym Xlase Plus.  Epilacja jest wykonywana jedną z 5 głowic lasera. Na początku wykonywana jest próba laserowa, czyli dobierana jest odpowiednia moc lasera, ponieważ każdy z nas ma inny próg bólu. Następnie do skóry przykładany jest  laser, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek. Najnowsza, bezbolesna, superszybka procedura trwałego usuwania owłosienia. Kosmetolog może wykonywać dwa rodzaje zabiegu: pulsujący czyli głowica lasera przykładana jest miejsce w miejsce oraz ruch ciągły, który jest stosowany przy większych partiach ciała.  Po zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące.

 

Czy bolało??

 

Nie. Zabieg jest komfortowy, ale musicie pamiętać, że aby był skuteczny musimy coś czuć. Najczęściej czujemy jakby były delikatnie wbijane igiełki ( jakby nam ktoś uszczypał) i  lekkie pieczenie. To uczucie znika po sekundzie, a po zabiegu nie nie odczuwamy żadnego bólu.

 

 

 


źródło: http://www.biotecpolska.pl/aparatura/oferta/x-lase/

 

PO ZABIEGU

 

 

Po zabiegu jak już wspomniałam nie czujecie żadnego dyskomfortu. Przez kilka dni po zabiegu nie możecie korzystać z basenów, sauny. Przez 4 tygodnie nie należy opalać miejsc poddanych epilacji. Od razu po zabiegu możecie normalnie funkcjonować nie odczuwając żadnych jego efektów ubocznych.

 

Podsumowując jak na razie jestem zadowolona. Po serii zabiegów przygotuję wpis o efektach jakie zauważyłam.

 

Zabieg należy wykonywać w serii co ok. 4-6 tygodni.

 

Dajcie znać czy korzystałyście z zabiegów epilacji i czy treści związane z zabiegami Was interesują.

 

Pozdrawiam Annapoint

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *