DELIPACJA WOSKIEM – DLA KOGO I CZEGO UŻYWAĆ

Maszynka, golarka czy wosk ? Które z tych produktów najefektywniej pozbędą się owłosienia z ciała?

 

 

Lato to okres, gdy częściej niż zwykle odsłaniamy nasze nogi. To też czas wzmożonego poszukiwania efektywnych  produktów o depilacji.

 

 

Depilacja woskiem do szybki sposób na pozbycie się zbędnych włosków  domowym zaciszu. Jak wykonać taki zabieg w domu oraz jakie są jego wady i zalety.

 

Na rynku znajdziemy dużo firm produkujących woski do depilacji. Ja dziś skupie się na działaniu plastrów EVELINE ACTIVE EPIL.

Technologia NUTRI-EPIL FUSION™ zastosowana w nowej serii Active Epil, działając bezpośrednio na mieszki włosowe, hamuje czynnik wzrostu włosków, dzięki czemu znacząco spowalnia ich odrost, redukuje gęstość i zapobiega wrastaniu. Gwarantuje maksymalne wydłużenie efektu jedwabiście gładkiej skóry i zmniejsza częstotliwość zabiegów depilacyjnych.

 

Plastry usuwają owłosienie wraz z cebulkami, pozostawiając skórę jedwabiście gładką nawet do 4 tygodni.

 

 

 


 

 

 

 

JAK STOSOWAĆ PLASTRY ?

 

Kluczem do sukcesu jest dobre oczyszczenie skóry przed zabiegiem. Dobrze sprawdzi się peeling, który odbije włoski od skóry i zabieg depilacji będzie bardziej efektywny. Nie używaj jednak mleczek, emulsji ani oliwek ponieważ one pozostawiają tłusty film i na skórze i plaster może się nie przykleić do skóry.

 

Przed przyklejeniem plastra podgrzej je w dłoni energicznie pocierając. Rozdziel plastry i przyklej je równo do skóry i przeciągnij w kierunku wzrostu włosów.

 

Pamiętaj, aby zawsze zerwać plaster w kierunku „pod włos”.

 

Po zabiegu przemyj zwilżoną chusteczką, która jest dołączona do zestawu. Ona usunie pozostałości wosku na skórze.

 

 

 

 

 


 

 

 

WADY I ZALETY DEPILACJI WOSKIEM

 

 

 

 

 

Jak każdy sposób depilacji również ta woskiem ma swoje wady i zalety.

 

 

Niewątpliwą zaletą depilacji woskiem jest jej skuteczność. Wyrywając włoski z cebulkami możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez 4 tygodnie.  Jest to szybki zabieg dlatego tak naprawdę nie musimy spędzać całego wieczoru w łazience.  Dodatkowo za pomocą plastrów do depilacji możemy usunąć naprawdę krótkie włoski. Depilacja woskiem jest też tanim sposobem usuwania włosków.

 

 


 

 

Wadą depilacji woskiem jest na pewno ból, który mu towarzyszy. Nie wszystkie osoby są na tyle odporne na ból, aby wytrzymać ten zabieg. Kolejną wadą plastrów jest na pewno fakt, że nie sprawdzą się do okolic bikini czy pod pachami. Nie dość, że są to okolice delikatne to też mają nieregularne kształty co powoduje, że ciężko przykleić plaster. Kolejną wada jest to, że nie zawsze wosk zbiera wszystkie włoski za jednym razem. To już

 

 

 


 

 

 

 

 

Plastry Eveline znaleźć możecie w dwóch rodzajach. Wersja aloesowa, która dostosowana jest do skóry wrażliwej. Nadają się do depilacji nóg, rąk oraz bikini. Drugi rodzaj to plastry z minerałami morskimi, który nadaje się do depilacji nóg oraz rąk.

 

 

 

 

Plastry dobrze przyklejają się do skóry i wyrywają włoski. To czy zabieg jest komfortowy czy nie jest kwestia zupełnie indywidualną dlatego nie będę się wypowiadać się na ten temat.

Bardzo pasuje mi także dołączona do plastrów chusteczka, która pomaga w usunięciu nadmiaru wosku pozostającego na skórze.

 

 

Jestem ciekawa z jakiej formy depilacji Wy stosujecie i preferujecie.

 

 

 

Pozdrawiam Annapoint 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *