GDZIE NAKŁADAĆ ROZŚWIETLACZ ? – PROSTY PORADNIK

Każda z nas lubi błyszczeć. Trend matowych makijaży coraz częściej zastępowany jest błyszczącym makijażem w którym główną rolę gra rozświetlacz. Ale gdzie go nakładać, aby wyglądać jak milion dolarów.

 

 

Jak nałożyć rozświetlacz, aby cera była promienna i aby nie zrobić sobie nim krzywdy?  Zdecydowana większość z nas nakłada rozśwetlacz w miejsca które najlepiej łapią światło. Taki zabieg sprawia, że cera  wygląda świeżo, naturalnie, promiennie. Dobrze nałożony rozświetlacz odejmie nam lat, a nawet sprawi, że twarz będzie bardziej radosna.

 

 


 

 

 

 

 

GDZIE NAKŁADAĆ ROZŚWIETLACZ ?

 

 

No właśnie na twarzy występuje kilka strategicznych punktów na których rozświetlacz wygląda zjawiskowo.

 

 

 


 

 

 

➡    SZCZYTY KOŚCI POLICZKOWYCH –  najpowszechniejsze miejsce do nakładania rozświetlacza. Te z Was, które mają wystające kości policzkowe nie mają problemu ze znalezieniem miejsca na aplikacje rozświetlacza. Te z Was, których kości policzkowe są ukryte znaleźć je mogą uśmiechając się. Okolice pod okiem no i oczywiści skroń to miejsca gdzie należy przejechać pędzlem z rozświetlaczem.  Im bardziej skierowana ku górze linia tym lepszy efekt możemy osiągnąć. Taką linią  zagwarantujemy sobie odmłodzenie o kilka lat, ponieważ wzrok będzie podążać za światłem co sprawi, że spojrzenie będzie bardziej obudzone i odmłodzone.

 

 

➡   ŁUK BRWIOWY pozostając w okolicach oczu rozświetlacz świetnie sprawdzi się na łuk brwiowy. Ten prosty trik optycznie uniesie łuk brwiowy otworzy oko i lekko je zliftinguje. Dodatkowo zaaplikowany rozświetlacz na łuk brwiowy dopełnia efekt rozświetlacza nałożonego na szczyty kości policzkowych.

 

 

➡ SKROŃ- jeśli chcecie osiągnąć efekt full rozświetlenia to warto nałożyć rozświetlacz na skroń. Ten zabieg nie jest konieczny jeśli lubicie subtelny efekt rozświetlenia cery. Jeśłi jednak jesteście uzależnione od blasku to miejsce będzie idealne.

 

 

 

➡ CZUBEK NOSA – przyznam szczerze, że dopiero od niedawna zaczęłam stosować ten trik i jestem z niego mega zadowolona. Nałożenie rozświetacza na czubek nosa sprawia, że jest on optycznie mniejszy ponieważ skupiamy wzrok na czubku nosa a odciągamy uwagę od reszty. Dodatkowo ten zabieg odmładza twarz i sprawia, że wygląda młodziej.

 

 

➡ ŁUK KUPIDYNA I OBSZAR POD WARGĄ – z tym miejscem do nakładania rozświetlacza powinny zaprzyjaźnić się osoby z małymi ustami. Nałożenie rozświetlacza na łuk kupidyna optycznie powiększy usta i sprawi, że górna warga będzie pełniejsza.  Jeśli natomiast macie mniejszą dolną wargę to nałóżcie odrobinę rozświetlacza w wgłębienie pod dolną warga. To natomiast sprawi, że dolna warga będzie bardziej wywinięta.

 

 

➡ WEWNĘTRZNY KĄCIK – must have makijażu. Nałożenie jasnego produktu w wewnętrzny kącik otworzy optycznie oko i zatuszuje zmęczenie. Polecam Wam przeciągnąć rozświetlaczem do środka powieki, aby rozmyć ten efekt i aby nie było nieestetycznych plam.

 


 

 

 

W KAMIENIU CZY PŁYNNY JAKI ROZŚWIETLACZ WYBRAĆ ?

 

 

Szczerze mówiąc to wszystko zależy od Was. Ja lubię mieszać te obie konsystencje dla osiągnięcia  mocniejszego efektu. Jeśli jednak lubicie delikatne rozświetlenie to sprawdzi się płynny rozświetlacz który nałożony na podkład da Wam bardzo dyskretny efekt. Jeśli wolicie efekt mocnego błysku to na płynny rozświetlacz nałóżcie tren w kamieniu. Ten prosty zabieg spotęguje efekt płynnego rozświetlacza i osiągniecie mocniejszy efekt tafli.

Kolejnym sposobem na spotęgowanie efektu rozświetlenia jest nakładanie produktu zwilżonym pędzlem. Dozując produkt uzyskacie satysfakcjonujący Was efekt.

 

 


 

 

 

GDZIE NIE NAKŁADAĆ ROZŚWIETLACZA ?

 

 

 

Najprościej pewnie powiedzieć, że w te miejsca, które nie są opisane powyżej. Ale do rzeczy. Uważam, że nie warto nakładać rozświetlacza na czoło. Ten zabieg sprawi, że czoło będzie świecące i spocone, a takiego efektu nie chcemy. Kolejne bezsensowne miejsce do nakładania rozświetlacza to policzki i broda. Tutaj nałożenie rozświetlacza da podobny efekt jak na czole. Twarz będzie wydawać się zmęczona, ciężka a makijaż będzie wyglądać ciężko.

 

 

 


 

 

 

Mam nadzieję, że odpowiedziałam na Wasze pytania dotyczące nakładanie rozświetlacza. Dajcie mi znać jakie jest Wasz ulubiony rozświetlacz z którym się nie rozstajecie.

 

 

Pozdrawiam Annapoint:)

 

4 thoughts on “GDZIE NAKŁADAĆ ROZŚWIETLACZ ? – PROSTY PORADNIK”

  1. Ja na codzień nakładam tylko na szczyty kości policzkowych, tak wygląda naturalnie:) Na większe wyjścia stosuję właśnie w wymienionych przez Ciebie miejscach:)

    1. Nie miałam jeszcze żadnego produktu do rozświetlania z Benefitu, ale słyszałam o nich dużo dobrego i ty też o nich mówisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *