lifestyle

JAK ZADBAĆ O SWÓJ SMARTFON

Smartfon – dla niektórych gadżet, dla innych narzędzie pracy, a dla jeszcze innej osoby narzędzie do komunikacji. Co warto zrobić dla swojego telefonu, aby pozostał w nienagannym stanie na długo.

 

 

W dzisiejszych czasach jak już wspomniałam telefon ma prawie każdy z nas. Dzieci, aby mieć ciągły kontakt z rodzicami, dorośli w sprawach biznesowych oraz  starsi. Telefony to kruche urządzenia, które często przechodzą ekstremalne sytuacje. Uważam, że należy zadbać o to, aby telefon przetrwał wszystkie nawet najbardziej ekstremalne sytuacje i był gotowy na uwiecznianie wyjątkowych momentów.

Przyznam Wam się, że telefon to moja trzecia ręka dlatego ważne dla mnie jest, aby był bezpieczny mając na uwadze, że mogę uszkodzić telefon w najbardziej błahej sytuacji.

 

To co przekonajmy się jakie proste triki można zastosować czy telefon przetrwał wszystko.

 

 

1. OCHRONA WYŚWIETLACZA

 

Znacie to uczucie, kiedy telefon wypada Wam z rąk wyświetlaczem do dołu i tylko modlicie się o to, że kiedy podniesiecie telefon i odwrócicie go zobaczycie całą szybkę, a tu niestety wyświetlacz rozbity w proch. Jestem pewna, że każdemu z Was przydarzyła się taka sytuacja.  Często koszt wymiany jest bardzo wysoki, a czas oczekiwania na szybkę długi. Idealne rozwiązanie to przyklejenie na wyświetlacz telefonu ochronną szybkę.  Aby zabezpieczyć wyświetlacz przed pęknięciem czy zbiciem idealnym rozwiązaniem jest szkło hartowane.  Nie ważne czy potrzebne jest Wam szkło hartowane iPhone 8 Plus czy może szkło hartowane do Xiaomi. Bez problemu znaleźć można teraz online czy stacjonarnie akcesoria do wszystkich modeli i marek smartfonów.

 

 

 


 

 

 

 

2.  USZKODZENIE GNIAZDKA

 

 

 

 

Dobra wyświetlacz  jest już bezpieczny. Kolejnym newralgicznym miejscem naszego smartfona jest gniazdko do ładowania. W zestawie z telefonem zawsze znajdziecie ładowarkę. Obecnie telefony są tak mocno eksploatowane, że musimy je codziennie ładować. Często używamy power banków, rzucamy je go torebki, zaginamy kable. Wszystkie te zabiegi powodują, że styki w gniazdku ładowania są coraz słabsze i po prostu telefon przestaje się ładować. Powiem Wam szczerze, że nie dalej jak trzy dni temu słyszałam historię o uszkodzonym wejściu ładowania telefonu. Dlatego ważne jest ładowanie telefonu poziomo. Warto też nie majstrować przy gniazdku i nie ruszać kabli podczas ładowania.

 

 

 


 

 

 

 

3. ZALANIE

 

 

 

Czy Wy także nie rozstajecie się z telefonem w łazience ? Długa kąpiel to idealna okazja na obejrzenie filmu na You Tube, ale także na ZALANIE TELEFONU.  Jeśli nie macie telefonu wodoodpornego to macie problem. Słyszałam wiele porad jak poradzić sobie z zalanym telefonem. Po pierwsze po żadnym pozorem nie włączajcie telefonu. Po drugie słyszałam też, że należy położyć, czy też owinąć telefon w ryżu, który doskonale absorbuje wodę. Słyszałam też o wodoodpornych etui. Nie testowałam i nie mogę się za bardzo wypowiedzieć, ale jeśli ktoś z Was takowe ma to dajcie mi koniecznie znać.

 

 


 

 

 

Jestem bardzo ciekawa jakie, czy Wasz telefon należy do tych pancernych, czy może Wam przydarzyło się któreś z tych przykrych zdarzeń.

 

Napiszcie mi też jak dbacie o swoje telefony.

 

 

Pozdrawiam Annapoint 🙂

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *