lifestyle,  Porady

Jak dbać o pędzle do makijażu- jak i czym myć pędzle

Cześć 🙂

Znacie to uczucie, kiedy chcecie  się pomalować i wszystkie Wasze ulubione pędzle do makijażu są brudne? Taka sytuacja zdarzyła się chyba nie jednej z nas.

Sterta pędzli czekająca na kąpiel często mnie przeraża. Produkty, których używacie  często nie domywają z pędzli ciężkich podkładów, czy wodoodpornych eyelinerów.

Ja dziś pokaże Wam jakich produktów używam do mycia pędzi i w jaki sposób to robię.

Pierwszym krokiem jest podzielenie pędzli według wielkości. To bardzo ułatwia pracę. Dzielę pędzle na duże, czyli te do twarzy, oraz małe  czyli te które używam do oczu.

Sprawdź -> Zakupy z Aliexpress- sztuczne rzęsy, okulary, pędzle

Kiedyś, kiedy moja „kolekcja” była mniejsza myłam pędzle pod bieżącą wodą. Teraz jednak, aby nie marnować wody zdecydowałam się na mycie pędzli w misce, po czym płuczę je pod bieżącą wodą, aby pozbyć się reszty środka myjącego.

Najpierw zamaczam wszystkie pędzle w wodzie, aby później lepiej z nich zeszło zabrudzenie.

Na początek kilka ZASAD jakich przestrzegam przy myciu pędzli:

I. Staram się nie zanurzać miejsca gdzie łączy się główka pędzla z trzonkiem. Jeśli będziecie o to dbać pędzle posłużą Wam zdecydowanie dłużej.

II. Bardzo dokładnie płuczę pędzle z pozostałości środka myjącego, aby potem pędzel nie był tłusty i źle domyty.

III. Podczas suszenia kładę pędzle na rogu stołu lub szafki z daleka od grzejników. Jeśli będziecie suszyć pędzle nad grzejnikiem będą się puszyć i włosie szybciej się zniszczy.

Produkty jakich używałam do mycia pędzli ewaluowały. Dziś chciałabym Wam pokazać czego używam do mycia pędzli obecnie.

1.  SZARE MYDŁO

to chyba najbardziej naturalny i najbezpieczniejszy produkt do mycia pędzli. Szare mydło dostaniecie dosłownie wszędzie, a jego cena nie przekracza 3 zł. Ja zawsze pocieram pędzlem o mydło i pienie przy użyciu dłoni , lub mojej szczoteczki peelingującej.  Czasem pędzle po podkładzie ciężej jest domyć szarym mydłem. Wtedy czynność po prostu należy powtórzyć kilka razy.

2. SZAMPON BABYDREAM

Szampony dla dzieci  to również świetny produkt do mycia naszych pędzli. Są przeznaczone dla dzieci dlatego mają prosty skład i nie mają składników drażniących. W tym przypadku nalewam szampon na dłoń i pocieram pędzel do osiągnięcia piany. Nie płuczę pędzla od razu tylko odkładam go i przechodzę do następnego. Daje szamponowi zadziałać, aby lepiej domył pędzel. Jest naprawdę bardzo wydajny więc starczy Wam na wiele myć.

3.  Oliwka do mycia ciała ISANA.

Do użycia tego produktu jako „proszku” do mycia moich pędzli usłyszałam w szeroko pojętej blogo i vlogo sferze. Zaciekawiona sama postanowiłam wypróbować. jestem bardzo zadowolona z działania tego produktu. Bardzo dobrze domywa pędzle, czasem nawet nie trzeba powtarzać tej czynności przy pędzlach do twarzy. Pamiętajcie nałożenie środka myjącego i pozostawienie go na pędzlu, aby rozpuścił „brud” na pędzlu naprawdę ułatwia i skraca proces mycia pędzli.

Czasem jeśli mam więcej czasu i ochoty na pędzle nakładam odżywkę. Ten trick sprawdzi się na pędzlach z włosia naturalnego, które jest podatne na puszenie.

Jak wspomniałam już wymieniając zasady jakich przestrzegam podczas mycia pędzli susze je na płasko na roku stołu, czy szafki z dala od źródeł ciepła jak grzejnik. Włosie większych pędzli od czasu do czasu „ruszam” aby odkleić mokre włoski od siebie i pomóc mu wyschnąć.

Najczęściej pędzle myje wieczorem i daje im całą noc na wyschnięcie.

Aa pewnie zapytacie dlaczego nie mam Brush Egg. Już Wam mówię. Jak wspomniałam wcześniej pędzle myję albo pocierając o dłoń, lub przy użyciu szczoteczki peelingującej, którą znajdziecie w każdej drogerii.

Mam nadzieje, że choć trochę pomogłam Wam w temacie mycia pędzli.

Pozdrawiam Annapoint:)

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *