lifestyle,  makijaż

Jak dbać o usta? 3 kroki do zadbanych ust

Cześć 🙂

Każda z nas marzy pewnie o pełnych  i zadbanych ustach.

Usta są bardzo podatne na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne takich jak wiatr, mróz, słońce.  Żeby zapobiec działaniu szkodliwych czynników o usta należy w szczególny sposób dbać, aby potem móc pomalować je piękną czerwoną pomadką.

Dziś zdradzę Wam kilka sposobów na to, aby Wasze usta były w znakomitym stanie przez cały rok.

  1.  STOSUJ REGULARNE PEELINGI

Złuszczenie martwego naskórka z ust to podstawa zadbanych ust. Nasze usta często są spierzchnięte, odznaczają się odstające skórki, które mimowolnie zrywamy.

Sposobów złuszczania ust jest co nie miara. Możecie kupić gotowe peelingi w drogeriach, ale także zrobić peeling samemu w domu.

Wystarczy połączyć cukier z oliwą i przy pomocy delikatnej szczoteczki np. do zębów wykonać peeling.

Taka metoda nie tyko powoduje usunięcie martwego naskórka i wygładzenie ust, ale także poprawia ukrwienie ust.

Jeśli wolicie gotowe produkty możecie wybrać dostępne na rynku peelingi w sztyfcie, którymi wystarczy kilka razy „przejechać” po ustach najlepiej na noc, a rano możecie cieszyć się z idealnych ust.

2. MASECZKI DO UST

Maseczki do ust to również coraz popularniejszy produkt do pielęgnacji ust. Tutaj analogicznie jak w przypadku peelingów możemy zdecydować się na produkty gotowe, ale możemy także przygotować maseczkę do ust samodzielnie w domu.

Mam dla Was 2 przepisy ( to za dużo powiedziane)  na domową maseczkę.

  • grubą warstwę miodu nakładamy na usta.  Pozostawcie na ok 5 minut, a resztę możecie zjeść 🙂
  • pół łyżki świeżego twarogu i tyle samo miodu. Oba składniki mieszamy i aplikujemy na usta na ok 30 minut. Jeśli Wasze usta są w bardzo przesuszone możecie zabieg powtarzać w ciągu dnia.

Jeśli jednak wolicie gotowe produkty to chce pokazać Wam maseczkę, którą znajdziecie w Sephorze. Maseczkę możecie znaleźć w kilku wersjach. Jest to szybki sposób na odświeżenie ust.

3. NAWILŻENIE

Od tego wszystko się zaczyna. Nawilżone usta to usta na których nie tworzą się suche skórki, mają piękny kolor i przykuwają uwagę.  W zależności od pory roku o nawilżenie naszych ust dbamy inaczej.

Zimą koniecznie musimy używać pomadek, które ochronią nasze usta przed mrozem, a jednocześnie pozostawią je miękkie i nawilżone.

Wiele z nas zapomina także aby używać pomadek ochronnych przebywając w pomieszczeniach klimatyzowanych. Klimatyzacja przesusza powietrze co również ma wpływ na kondycję naszych ust.

Latem postawmy na pomadki, które mają filtry UV. Wbrew pozorom słońce również ma wpływ na nasze usta i przy dłuższej ekspozycji możemy doprowadzić do poparzeń.

Myślę, że jeśli będziecie stosować powyższe 3 kroki na pewno Wasze usta będą w znakomitej kondycji, a produkty kolorowe będą utrzymywać się na ustach dłużej.

Koniecznie dajcie mi znać co Wy robicie, aby wasze usta były codziennie piękne?

Pozdrawiam Annapoint:)

 

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *