FAKTY I MITY ODNOŚNIE PIELĘGNACJI WŁOSÓW- CO ROBISZ ŹLE A ZA CO DZIĘKUJĄ CI WŁOSY

Włosy są ozdobą każdego z nas. Długie, krótkie, farbowane czy nie. O każde z nich dbamy i staramy się, aby były w jak najlepszym stanie. Jakie są fakty i mity o ich pielęgnacji ? Jakie stereotypy krążą we „włosowym” środowisku?

 

 

Przez lata w środowisku kosmetycznym utarło się kilkanaście stereotypów na temat właściwej pielęgnacji włosów. Nie myj ich codziennie, bo będą się szybciej przetłuszczać, nie susz ich suszarką bo je zniszczysz, jeśli chcesz, aby włosy rosły szybciej podcinaj je regularnie. Ile razy słyszałaś te hasła?? Zastanawiałaś się kiedyś, które z tych stwierdzeń jest prawdziwe, a które nie?

 

 

 

 

 

 

CZĘSTE MYCIE WŁOSÓW NISZCZY WŁOSY.

 

 

 

Często w sieci znaleźć stwierdzenie, że mycie włosów często niszczy je. Uważam jednak, ze należy zacząć od początku, czyli od tego JAK myć włosy?  Panuje przekonanie, że jeśli myjecie włosy codziennie to wystarczy umyć je raz i już włosy będą dobrze umyte i pozbędziemy się brudu u zanieczyszczeń. MIT ! Włosy należy przy każdym myciu myć dwa razy. Pierwsze mycie służy do rozpuszczania tego co znalazło się na włosach w ciągu dnia- produkty do stylizacji, kurz, zanieczyszczenia. To drugie mycie i piana zmywa wszystkie substancje. Jeśli umyjesz włosy raz, a masz tendencje do ich przetłuszczania to już podczas suszenia zauważy, że są one nieświeże i przyklapnięte. To brud, który rozprowadziłaś po włosach.

 

 


 

 

 

 

MYJ WŁOSY TYLKO ZIMNĄ WODĄ GORĄCA JE NISZCZY.

 

 

 

Słuchajcie zarówno gorąca jak i zimna woda sprawi, ze włosy mogą się przetłuszczać. Najlepszy sposób to wypośrodkowanie tego, czyli mycie włosów w ciepłej wodzie. Z kolei pod koniec ostatniego płukania warto zmniejszyć temperaturę wody. Chłodna woda pobudzi krążenie krwi i domknie łuski włosa.

 

 


 

PODCINANIE WŁOSÓW ZAPOBIEGNIE ICH WYPADANIU I BĘDĄ ROSNĄĆ SZYBCIEJ

 

 

 

 

 


źródło:pixabay

 

 

To MIT. Podcinanie końcówek, czy nawet obcięcie włosów nie zahamuje ich wypadania oraz nie sprawi, że będą szybciej rosnąć.  Sami przyznajcie co mają końcówki włosów do skóry głowy z który to właśnie wyrastają i z której wypadają. należy zadbać o właściwe produkty, które zapobiegną ich wypadaniu, czy przyspieszą ich wzrost końcówki nie mają tu nic do rzeczy.

 

 

SUSZENIE WŁOSÓW SUSZARKĄ NISZCZY JE

 

 


źródło:pixabay

 

 

MIT. O dziwo pęd powietrza suszarki przykleja  łuski włosów dzięki czemu są one bardziej gładkie i lśniące. Pamiętajcie jednak, żeby nie przykładać suszarki zbyt blisko włosów. Dobrym patentem będzie suszenie włosów zimnym strumieniem powietrza.

 

 

 

NALEŻY ZMIENIAĆ SZAMPON BO WŁOSY SIĘ DO NICH PRZYZWYCZAJĄ

 

 


 

 

 

To prawda, ale do kosmetyków przyzwyczajają się nie tyle włosy co skóra głowy. Dlatego warto po ok 3 miesiącach zmienić szampon, szczególnie gdy zauważyłaś, że efekt jaki dawał na początku jego używania jest mniej zauważalny. Zauważ, że ten 3 miesięczny cykl łączy się z porami roku. Pora roku także ma wpływ na jakość naszych włosów, które zimą potrzebują zdecydowanie innej pielęgnacji i narażone są na inne czynniki atmosferyczne niż latem.

 

 

Jestem ciekawa, które z wyżej wymienionych MITÓW czy FAKTÓW znasz i stosujesz się do nich. Dajcie mi znać w komentarzach.

 

Pozdrawiam Annapoint 😉

3 thoughts on “FAKTY I MITY ODNOŚNIE PIELĘGNACJI WŁOSÓW- CO ROBISZ ŹLE A ZA CO DZIĘKUJĄ CI WŁOSY”

  1. ostatnio wśród moich znajomych krąży plotka o tym, że mycie włosów samą wodą jest lepsze i dzięki temu można je myć tylko raz w tygodniu po pewnym czasie takiej „kuracji”. Co o tym uważasz i czy to fakt czy mit?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    1. Szczerze mówiąc nie spotkałam się z takim sposobem mycia włosów za pomocą samej wody raz w tygodniu. Uważam jednak, że sama woda nie poradzi sobie z umyciem włosów, pozbyciem się zanieczyszczeń i wydzielającego się sebum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *