DOM

Odbiór mieszkania deweloperskiego – dlaczego warto poprosić o pomoc profesjonalistę?

Kupno mieszkania to dla wielu osób inwestycja, na całe życie. Kupując mieszkanie chcemy, a by było w jak najlepszym stanie, aby od razu można było zacząć remont.

 

 

 

Odbiór mieszkania to ostatni etap, który dzieli właściciela od odebrania kluczy. Podczas tego ostatniego etapu emocje są coraz większe dlatego warto poprosić o pomoc fachowców. W tym wpisie chciałabym Wam podać kilka argumentów dla których naprawdę warto poprosić o pomoc w odbiorze mieszkania specjalistów specjalistów, który zauważą o wiele więcej niż my.

 

Jestem pewna, że podczas swojego odbioru moje emocje będą naprawdę duże i nie zauważę większości rzeczy. Dlatego też zdecydowaliśmy się poprosić o pomoc specjalistę, który po pierwsze „chłodnym okiem” zobaczy na moje 4 ściany i znajdzie potencjalne usterki.

 

Ja zdecydowałam się poprosić o odbiór PEWNY LOKAL , który pomaga w odbiorach mieszkań w całej Polsce. Bardzo przystępna cena i  świetny kontakt to coś co bardzo cenię.

 

 

Dlaczego warto poprosić specjalistę do odbioru mieszkania i na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy?

 

 

 

 

 

W tym miejscu muszę Wam powiedzieć, że oczywiście możecie odebrać swoje mieszkanie samodzielnie, ale ja uważam, że jeśli zainwestowaliście ogromne pieniądze i związaliście się z bankiem na dużą część życia to wynajęcie profesjonalisty to kropla, która może nas uchronić przed dużymi problemami jeśli usterki zostaną znalezione.

 

No dobrze, decydujemy się na poproszenie o pomoc specjalisty, na co jednak zwrócić uwagę podczas wyboru firmy?

 

 

  1. WYKSZTAŁCENIE  – przy wyborze osoby, czy firmy, która ma nam pomóc podczas odbioru zwróćmy uwagę na to czy jest to osoba która jest inżynierem i wie na czym polega odbiór i na co warto zwrócić uwagę.
  2. DOŚWIADCZENIE– warto sprawdzić historię firmy czyli to ile ma odbiorów na swoim koncie jaki ma zasięg swojej działalności, w jakim zakresie oferują odbiór. Ten punkt w dużej mierze zadecydował o wyborze właśnie PEWNEGO LOKALU. Jest to firma, która działa na terenie całej Polski, a poza tym na stronie możecie znaleźć na bieżąco ilość odbiorów jakie przeprowadzili ( w tym roku na dzień pisania posta było to już aż 1006 odbiorów).
  3. PROFESJONALNE NARZĘDZIA– czyli przewaga inżyniera nad nami. Pomyślcie, że chcecie sami przygotować się na odbiór mieszkania i kupujecie niezbędne narzędzia aby być doskonale przygotowanym…. to jest naprawdę ogromny koszt. Łaty, kątowniki, poziomice, dalmierz laserowy, wilgotnościomierz, miernik napięcia, pirometr, szczelinomierz-  nawet nie wiem jak wygląda połowa tego sprzętu co dopiero kupować je wszystkie na odbiór. Zamawiając odbiór macie pewność, że inżynier będzie miał ze sobą cały ten sprzęt, który ułatwi odbiór i sprawdzi każdy zakamarek. Chyba spoko opcja.
  4. BEZSTRONNOŚĆ– tak jak wspomniałam wcześniej emocje związane z odbiorem mieszkania są ogromne dlatego chłodne oko fachowca zauważy na pewno o wiele więcej niż zachwycone oczy właściciela, który nie widzi usterek tylko zaaranżowane wnętrza,rodzące się w głowie.
  5. LOKALIZACJA – jeśli Wasze mieszkanie znajduje się w dużym mieście wybór fachowców jest ogromny. Jeśli jednak znajduje się w mniejszym mieście możecie mieć problem ze znalezieniem takiej firmy. Wtedy szukacie większego miasta i tam znajdujących się firm. To rozwiązanie niesie za sobą koszty. Wtedy oprócz kosztów samego odbioru należy doliczyć koszty przejazdu inżyniera na miejsce odbioru. Dlatego pamiętajcie im bliżej tym lepiej. I tu z pomocą znów przychodzi PEWNY LOKAL, który oferuje swoją pomoc na terenie całej Polski i dotrze do każdego zakątka.
  6. CENA– na  nią składa się naprawdę wiele czynników – wspomniana odległość firmy od miejsca odbioru, metraż, a także zakres odbioru- czy podczas odbioru  życzycie sobie także sprawdzanie kamerą termowizyjną, czy chcecie także sprawdzić garaż czy inne pomieszczenia gospodarcze.

 

 

Co zyskujemy prosząc o pomoc specjalistę?

 

 

 

 

 

 

 

  1. Czas – który moglibyśmy stracić jeśli nie wykrylibyśmy wad na etapie sprawdzania mieszkania. To jest mega ważna kwestia.
  2. Bezpieczeństwo – mamy pewność, że sprawdzony został każdy element, że nic nie przeoczyliśmy.
  3. Pieniądze – można myśleć- wynajem profesjonalistów to kolejny wydatek, ale lepiej zainwestować w ich pomoc niż w dodatkowe prace budowlane. Pamiętać należy że bardzo mały odsetek mieszkań jest w stanie idealnym dlatego koszt ten na pewno się zwróci.
  4. Sprawdzone mieszkanie – to chyba podstawa. Po odbiorze mieszkania w surowym stanie przy pomocy fachowej obsługi mamy pewność, że mieszkanie jest bezpiecznie i możemy zabierać się za remont i nie mamy obaw, że w jego trakcie nic nie wyjdzie.

 

 

A gdzie szukać firm zajmujących się odbiorem mieszkań?

 

Oczywiście w internecie, który jest kopalnią wiedzy. Często firmy prowadzą także facebooka czy instagram. Wchodźcie, sprawdzajcie i czytajcie opinie.

 

PS. Jeśli jesteście na  etapie szukania  mieszkania czy podpisywania umowy deweloperskiej PEWNY LOKAL może Wam pomóc sprawdzić umowę deweloperską.

 

 

Mam nadzieję, że wpis pomógł Wam i teraz bardziej świadomie podejdziecie do tematu odbioru mieszkania. Dajcie mi znać czy korzystaliście z pomocy inżynierów podczas  odbioru.

 

 

Pozdrawiam Annapoint.

 

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *