Uncategorized

JAKIE OŚWIETLENIE WYBRAĆ DO DOMU

Oświetlenie to niezastąpiony element wystroju każdego pomieszczenia. To jakie wybierzemy oświetlenie będzie zależeć od tego, jaki nadamy charakter wnętrzu.

 

 

Światło to element, na który należy zwrócić szczególną uwagę przy projektowaniu wnętrz. Im więcej punktów świetlnych tym mamy większe pole do popisu przy tworzeniu nastroju w pomieszczeniu, ale też rozplanowania oświetlenia w pomieszczeniach gospodarczych. Tutaj z rozwiązaniem przychodzi https://nowaled.pl/

 

 

 

Warto zwrócić uwagę, że nie tylko na ilość, ale i na temperaturę światła. Kelwin to jednostka temperatury w układzie SI, w której mierzona jest temperatura barwowa światła.

 

Wyróżniamy światło:

 

  • barwa zimna – Zimne światło może sięgać nawet 12000 Kelwinów, ale tak chłodne barwy są już najczęściej stosowane do wyeksponowana danych aranżacji, czy elementów dekoracyjnych, kontrastujących z głównym źródłem światła.
  • barwa neutralna– Temperatura barwowa światła dziennego występuje w zakresie 3500-4500 Kelwinów, a ze względu na uniwersalny kolor bieli, stosowana jest coraz częściej nie tylko biurach, czy salonach sprzedaży, ale także w naszych domach i mieszkaniach.
  • barwa ciepła– ciepła barwa światła to taka w zakresie 2200-3500 Kelwinów i jest to biel najbardziej zbliżona do tej emitowanej przez tradycyjne źródła światła

 

 

Podsumowując oświetlenie to ważny element pomieszczenia od którego zależy efektywność pracy, czy komfort oczu.

Pozdrawiam Annapoint.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *