CODZIENNIE FIT,  lifestyle

FIT PRODUKT – WODA KOKOSOWA WŁAŚCIWOŚCI I DZIAŁANIE

Woda kokosowa, ostatnimi czasy stała się produktem bardzo znanym. Czy to jednak chwilowe zauroczenie czy faktycznie woda kokosowa ma właściwości, którym warto się przyjrzeć?

 

 


 

 

 

Zacznijmy może od tego jak powstaje woda kokosowa.  Mianowicie wodę kokosową uzyskuje się z młodych, zielonych owoców.  Woda kokosowa wbrew pozorom bogata jest w składniki odżywcze takie jak:

 

  • magnez
  • wapń
  • fosfor
  • witaminy B1, B2, B6, B3,
  • witamina C
  • elektrolity na poziomie prawie identycznym jak w osoczu ludzkiej krwi

 

 

 


 

 

 

Woda kokosowa ma dobroczynne właściwości dla naszego zdrowia, ciała i urody.

 

 

 

ZDROWIE:

 

 

 

Woda kokosowa sprawdzi się u osób, które nadmiernie się stresują ponieważ zmniejsza stres, dla osób które cierpią na anemię, obniża poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko miażdżycy. Woda ma także działanie antybakteryjne i antywirusowe. Ciekawostką jest, że woda kokosowa to dobry sposób dla tych ,którzy lubią się zabawić. Polecana jest na kaca.

 

Woda kokosowa nie zawiera laktozy ani cukru dlatego jest to dobry produkt dla diabetyków, osoby nie tolerujące laktozę czy cukrzyków.

 

 

Woda kokosowa polecana jest także dla osób, które są aktywne fizycznie. Woda kokosowa to idealny izotonik, ponieważ woda kokosowa nawadnia organizm nawet 10 razy lepiej niż zwykła woda dodatkowo dostarczając do organizmu niezbędnych mikroelementów.

 

 

 

KOSMETYKI:

 

Woda kokosowa sprawdzi się także w naszych kosmetyczkach. Kilka właściwości jakie z wody kokosowej może zaczerpnąć nasza skóra.

W wodzie kokosowej znajduje się składnik zwany kinetyna. Jest to hormon wzrostu, który występuje w ludzkim DNA, który opóźnia proces starzenia się komórek skóry zwanych fibroplastami. Wspomniane fibroplasty są odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, dziki którym skóra jest elastyczna i jędrna.

Woda kokosowa może być używana także jako tonik do twarzy nawilżając ją.

 

 


 

 

 

Mam nadzieję, że przybliżyłam Wam działanie i zastosowanie wody kokosowej oraz zachęciłam Was do jej picia. Wodę kokosową, którą widzicie na zdjęciach znajdziecie stacjonarnie w LIDLU, a jego cena to ok 5 zł.

Woda zamknięta jest w poręcznej puszcze. Powiem Wam, że ta woda jest naprawdę bardzo dobra polecam Wam jednak pić ją schłodzoną.

 

Pozdrawiam Annapoint 🙂

 

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *