DOM

REMONT cz.1 – pomysły na wnętrze betonowa ściana :)

Remont własnego mieszkania w stanie deweloperskim to nie lada zadanie. Podejmowanie decyzji o których wcześniej nie mamy pojęcia to tylko wierzchołek góry lodowej.

 

 

 

 

Nie mam jednak zamiaru Was zrażać tylko podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami oraz radami odnoście remontu i materiałów jakich użyłam. Mam nadzieję, że ta seria Was zainteresuje.

 

Już dziś mogę Wam powiedzieć, że mieszkanie będzie utrzymane w nowoczesnym stylu, w którym dominować będzie czerń, biel i szarość. Mam wrażenie, że to idealne tło do tego aby ożywiać  wnętrze dodatkami.

 

 

Bardzo podoba mi się efekt surowego betonu. Chciałam, aby taki akcent znalazł się w mieszkaniu. Długo szukałam inspiracji w jakim pomieszczeniu prezentowałby się najlepiej. Padło na ścianę w salonie.

 

 

 

Dlatego dziś chciałabym Wam pokazać jakich produktów użyję, aby stworzyć moją wymarzoną betonową ścianę.

 

W sieci jak i w marketach budowlanych szukałam produktów które zapewnią mi osiągnięcie efektu betonu na ścianie.

Do dyspozycji macie betonowe płyty, tynki,  beton architektoniczny, tapety imitujące efekt betonu czy zaprawę tynkarską. To na jaki materiał się zdecydujecie zależy totalnie od Was. Przy wyborze warto wziąć kilka aspektów pod uwagę.

 

  • Po pierwsze to odcień i struktura jaką chcecie uzyskać. Stosując beton architektoniczny czy zaprawę tynkarską jesteśmy w stanie uzyskać strukturę prawdziwego surowego betonu. Jest on wtedy nierówny, nieregularny niepowtarzalny- o taki efekt mi chodzi:) Takiego efektu na pewno nie osiągniecie tapetą.

 

  • Następnie koszty takiej ściany. Zdecydowanie najtańszą wersją będzie ściana z zaprawy tynkarskiej czy tapeta. Ja jednak zdecydowałam się na nieco droższe rozwiązanie, i firmę, która specjalizuje się w produkcji takich rozwiązań na ścianach.

 

  • Kolejnym ważnym aspektem jest stopień trudności wykonania takiej ściany. Pod względem trudności wykonania na pewno przoduje ściana z zaprawy tynkarskiej. Trzeba mieć naprawdę wprawę, aby zrobić to dobrze. My ścianę będziemy robić sami dlatego zdecydowałam się na łatwe i przyjemne rozwiązanie jakie zapewniają produkty marki JEGER. Zapraszam Was do za obserwowania ich profilu na instagramie gdzie wrzucają zdjęcia wnętrz z użyciem betonu.

 

 

 

dav

 

 

Każde z tych rozwiązań posiada swoje plusy i minusy. Ja szukałam rozwiązania, które będzie łatwe w  wykonaniu, a efekt będzie naprawdę dobry.  Koniec końców zdecydowałam  się na beton z firmy Jeger. Jest to beton dekoracyjny, który jest bardzo prosty w wykonaniu ( ten proces także Wam pokaże), a dodatkowo łatwo możecie go znaleźć stacjonarnie w LEROY MERLIN lub online na stronie JEGER.PL.

Dodatkowym plusem tego betonu to możliwość doboru odcienia betonu, który idealnie będzie pasować do wnętrza. W ofercie dostępnych jest 6 odcieni. Ja zdecydowałam się na coś pośrodku- nie za ciemny nie za jasny odcień NAPOLI.

 

Wymieniając od najjaśniejszego:

Bianco, Como, Verona, Napoli, Genova, Roma.

 

źródło: jeger.pl

 

 

Pewnie jesteście ciekawi jak kształtują się ceny tego betonu? Otóż do wyboru macie dwie pojemności 7 kg w cenie 172 zł oraz 14 kg w cenie 299 zł. Wszystko zależy od tego jaką powierzchnie ściany macie do zaaranżowania.

 

 

Oczywiście oprócz betonu potrzebować będziecie kilku niezbędnych dodatków takich jak grunt szczepny, lakier zabezpieczający,który zabezpieczy beton przed zabrudzeniem oraz paca wenecka, która posłuży Wam do nałożenia produktu.

 

 

 

 

 

Chcecie rabat? Mam go dla Was. Teraz kupując beton na stronie Jeger.pl otrzymacie 15% rabatu. Zainteresowani?

 

 

Dajcie mi znać czy podoba Wam się taki efekt na ścianie. Niedługo pojawi się osobny post z tym jak krok po kroku wykonać taką ścianę także bądźcie czujni 🙂

 

 

Pozdrawiam Annapoint:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *