LE PETIT MARSEILLAIS – ŻEL POD PRYSZNIC I DEZODORANT

Nowa seria LE PETIT MARSELLAIS, w której znajdziecie żel pod prysznic i dezodorant o tym samy zapachu, to super sposób, aby nie łączyć zapachów różnych produktów.

 


 

 

LE PETIT MARSELLAIS to produkty, które pochodzą ze słonecznej Prowansji. Owocowo- kwiatowe zapachy umilają codzienną kąpiel. Ostatnio marka wyszła z nowym produktem, a mianowicie dezodorantami, których nuty zapachowe są takie same jak te w żelach pod prysznic.

 

Miałam tą przyjemność i możliwość przetestować wraz z przyjaciółką zestaw na który składał się żel pod prysznic i nowy dezodorant o tej samej nucie zapachowej. Produkty matki znajdziecie w większości drogerii, jednak dezodoranty dostępne są wyłącznie w drogeriach Rossmann.

 

Zacznijmy od opakowania. Paczka w której przyszły produkty była bardzo ładnie i porządnie zapakowana. W środku znajdowały się po dwie sztuki żelu i dezodorantu w dwóch wariantach zapachowych: Kwiatu pomarańczy oraz Białej Brzoskwini i Nektarynki.  Żel pod prysznic to produkt o pojemności 250 ml, z kolei dezodorant jest o pojemności 200ml.

 

Ja testowałam produkty o zapachu nektarynki, natomiast przyjaciółce oddałam zapach kwiatu pomarańczy.

 

Żel pod prysznic mają za zadanie łagodnie oczyścić skórę. Dodatkowo skóra ma stać się nawilżona, odświeżona i pachnąca. Produkt  znajduje się w poręcznym plastikowym opakowaniu. Dozowanie produktu nie stanowi żadnego problemu. Żel ma gęstą konsystencje, nie spływa między palcami. Jest dość wydajny, a przyjemny owocowy zapach utrzymuje się nawet po zmyciu produktu. Skóra po użyciu żelu nie jest ściągnięta, czy przesuszona, ale niw zauważyłam większego nawilżenia. Posiadaczki normalnej skóry będą zadowolone, jednak jeśli posiadacie suchą skórę zapewne będziecie musiały użyć balsamu. Zapach nektarynki jest bardzo przyjemny i delikatny. polecam Wam wypróbować te produkty, jednak przed zakupem zapoznajcie się z zapachami produktów, ponieważ niektóre z nich są niespotykane i mogą nie przypaść Wam do gustu.

 

 


 

 

Żel pod prysznic o zapachu Kwiatu pomarańczy ma bardzo specyficzny zapach, który przypadł jej do gustu. Przyjaciółka podziela moją opinie, że żel jest wydajny. Do gustu przypadło jej także opakowanie i sposób dozowania produktu.  Jeśli chodzi o stopień nawilżenia to mamy podobną opinię. Dla skóry suchej po kąpieli niezbędne jest nałożenie balsamu, natomiast posiadaczki skóry normalnej mogą tą czynność pominąć i nie będą odczuwać przesuszenia skóry.

 

 

 


 

Drugi produkt to dezodorant. Le Petit Marseillais delikatny dezodorant Biała Brzoskwinia odświeża Twoją skórę otulając ją soczystym brzoskwiniowym zapachem. Produkt zamknięty jest w wysokim opakowaniu, które nie sprawdzi się w podróży ponieważ zajmuje naprawdę dużo miejsca. Opakowanie jak na stosowanie w warunkach domowych jest dość poręczne i dobrze wyprofilowane. Działanie dezodorantu oparte jest na olejku z szałwii. Producent zapewnia 24 godzinną ochronę. Jeśli prowadzicie mało dynamiczny i siedzący tryb życia to myślę, że może się sprawdzić. Pamiętajcie jednak, że nie jest to antyperspirant więc i ochrona jest mniejsza. Zapewnia ok 2-3 godziny ochrony, a potem należy go re aplikować. Zawsze zwracam uwagę na to jak szybko dezodorant się wchłania i czy pozostawia ślady na ubraniach. W tym przypadku dezodorant naprawdę szybko wysycha oraz nie pozostawia wspomnianych śladów na ubraniach. Głównym zadaniem dezodorantu jest zapewnienie  pięknego zapachu oraz niewielkiej ochrony.  Na plus zasługuje fakt, że produkt nie zawiera aluminium.

 

 

Jeśli chodzi o dezodorant o zapachu kwiatu pomarańczy to zapach zaraz po aplikacji nie jest najprzyjemniejszy. Jednak po kilku minutach i po wejściu w reakcję ze skórą zapach staje się przyjemniejszy. Zdanie ojej przyjaciółki jeśli chodzi o opakowanie jest podobne. Jest dość poręczne, ale tylko w warunkach domowych. Nie ma mowy o zabraniu go w podróż. Dezodorant działa ok 4 godzin przy dość dużej aktywności fizycznej. Po tym czasie niezbędna jest re aplikacja, lub zastosowanie innego produktu.

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowując oba produkty bardziej przemawia do mnie żel pod prysznic. Zapach, wydajność, konsystencja i dobre działanie to aspekty, których szukam w żelach pod prysznic i tutaj je otrzymuje. Jeśli jednak chodzi o dezodorant to szukam czegoś mocniejszego i bardziej skutecznego.

 

Pozdrawiam Annapoint 🙂

 

1 thought on “LE PETIT MARSEILLAIS – ŻEL POD PRYSZNIC I DEZODORANT”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *